P.S.Te iubesc!

Mara Matei Asociația Betania

100% Complete
Vreau să fac o donaţie!

Aș putea să vă spun că 1 din 59 de copii este diagnosticat cu o tulburare de spectru autist.

Că terapia unui copil durează minim 3 ani, până la 4 ore în fiecare zi și că nu se termină, practic, niciodată.

Că fiecare zi este vitală pentru recuperarea lor. Că terapeuții au nevoie de dăruire și răbdare.

Că părinții au nevoie de răbdare infinită.

În loc de P.S., o să vă spun că echipa Asociației Betania îi învață pe copiii cu tulburări de spectru autist să spună ,,Te iubesc!"

Pe 1 februarie mă mai ,,înțelepțesc" cu 1 an, sau așa sper.

Anul acesta îmi dăruiesc ziua de naștere copiilor care beneficiază de terapie la Centrul Delfinul.

Dacă vreți să fiți parte din povestea oamenilor care îi învață pe copiii cu tulburări din spectru autist să spună ,,Te iubesc!", vă rog să dați click pe ,,Vreau să fac o donație!" Toate donațiile merg direct în contul Asociației Betania.

Pentru o donație de minim 1000 lei, fiica mea, Alexia, va dărui donatorului o minunăție de tablou lucrat de ea.

Pentru o donație de minim 500 lei sunt gata să îmi suflec mânecile și să fac cel mai fain tort Diplomat, sau cea mai bună prăjitură, ever!

Vă mulțumesc!

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Asociația Betania oferă servicii pentru ajutorarea grupurilor defavorizate din comunitățile din Județul Bacău, în vederea integrării socio-economice a acestora, facilitarii accesului la educație, eliminarea oricarei forme de discriminare respectănd principiile drepturilor omului și ale copilului.

Centrul Delfinul pentru copii cu autism din Bacău oferă din anul 2005 servicii specializate atât copiilor cu tulburări de spectru autist (TSA) și alte tulburări de dezvoltare cât și familiilor acestora.

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, îți dai seama că acesta este, poate, cel mai fr

01 Feb 2020
Te admir enorm pentru ceea ce faci!
01 Feb 2020

La multi ani!
30 Jan 2020
La multi ani, Mara!
29 Jan 2020
La multi ani, Mara!
29 Jan 2020

Bafta Mara!
26 Jan 2020
20 Jan 2020

Angelica Huiban

75 RON
La multi ani! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, sa poti ajuta cat mai multi oameni !
18 Jan 2020

16 Jan 2020

50 RON
16 Jan 2020
La multi ani,Mara!
14 Jan 2020
La multi ani! Sanatosi , buni si frumosi!
14 Jan 2020
Un ocean se formeaza dintr-o multitudine de rauri ❤
13 Jan 2020
La multi ani, Mara, ziua ta de nastere face vraji in fiecare an!
10 Jan 2020

Ioana

50 RON
La mulți ani de magie, Mara! Să fie toți precum inima cu care dăruiești și faci lucruri pe bune pentru cei din jur! Îmbrățișări!
09 Jan 2020
Mara Matei : Asociația Betania